İade ve Değişim

Satın aldığım yedek parçayı nasıl iade edebilirim ?

Siparişinizi teslim aldıktan sonra yedek parçaları iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden en geç 14 iş günü içerisinde 0850 222 1 800 numaralı çağrı merkezimizi arayarak verdiğiniz siparişiniz için iade talebi oluşturabilirsiniz. Çağrı merkezi personelimiz yedek parçaları ücretsiz gönderebilmeniz için size iade onay kodu verecektir. Bu kod ile yedek parçaları size bildirilecek olan kargo firması ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda yedek parçaları tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunlar;

Yedek parçanız tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

• Yedek parça(lar) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

• Yedek parçanın satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.

• Eğer yedek parçanın faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Yedek Parça Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.


Satın aldığım yedek parçayı nasıl değiştirebilirim?

Yedek parça değişimi için iade şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan yedek parçanız iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz yedek parça için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.


İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, yedek parçayı teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14 iş günüdür. Yedek parçadan kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız yedek parça teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.


İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

yedekparça.arzum.com.tr, iade ettiğiniz yedek parçaların iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.


İade koşulları nelerdir?

• Yedek parça(lar) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

• Müşteri yedek parçayı, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

• Yedek parça tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.